Menu

  • Home
  • Kennis
  • Oplossingen
  • Referenties
  • Events
  • INTER
INTER
  • Home
  • Kennis
  • Oplossingen
  • Referenties
  • Events
  • INTER
INTERINTER
  • Home
  • Kennis
  • Oplossingen
  • Referenties
  • Events
  • INTER
INTER
Ratio 1, 6921 RW Duiven +31 26 319 69 69 contact@inter.nl
Oplossingen
  • Control rooms
  • Specialisten werkplekken
  • Kritische overlegruimtes
  • Videovoertuigen
  • Camera observatie
  • Medische behandelkamers
Inter
  • Service & support
  • Experience Center INTER-X
  • Demo aanvragen
  • Werken bij INTER
  • Contact
  • Teams
Actueel
  • Kennis
  • Events
  • Nieuwsbrief

Lifecycle Management in control rooms: een visie op toekomstbestendig beheer

Door Geert Jansen | Sales Manager Services bij INTER Control Room Specialist

In een wereld waarin control rooms 24/7 opereren binnen vitale processen, is het essentieel om na te denken over de langetermijnprestaties van systemen. Niet alleen tijdens ontwerp en realisatie, maar juist ook in de jaren daarna. Geert Jansen, Sales Manager Services binnen INTER Control Room Specialist, deelt zijn persoonlijke visie op Lifecycle Management. Een strategische denkwijze die steeds belangrijker wordt voor organisaties binnen de kritieke infrastructuur.

Lifecycle Management in control rooms: een visie op toekomstbestendig beheer
Lifecycle Management in control rooms: een visie op toekomstbestendig beheer

Van onderhoudsplan naar strategisch denken
Veel organisaties kennen het begrip MJOP (een Meerjaren Onderhoudsplan) als leidraad voor technische instandhouding. Maar volgens Geert is dat slechts een deel van het verhaal. “Lifecycle Management gaat voor mij veel verder dan gepland onderhoud. Het draait om de vraag: hoe houd ik mijn systemen gedurende de volledige levensduur betrouwbaar, beschikbaar en up-to-date?”

Uiteindelijk is dat essentieel om de 100% continuïteit van het primaire proces te garanderen, zonder onderbrekingen, verstoringen of verrassingen. Maar het gaat verder dan alleen techniek. Lifecycle Management geeft organisaties ook grip op hun investeringen: wanneer moet je reserveren, wanneer investeren en wanneer vervangen of uitfaseren? Door dit proces tijdig en goed te organiseren, voorkom je onverwachte uitgaven, dure storingen of noodreparaties.

Componenten, cycli en keuzes
Wat het complex maakt, is dat elk systeem uit talloze componenten bestaat, elk met een eigen levensduur en dynamiek. “Een videowall kent een andere lifecycle dan een KVM-systeem of communicatiepaneel. Het vraagt dus om maatwerk in plaats van een one-size-fits-all-aanpak.”

Daarbij benadrukt hij dat Lifecycle Management niet alleen over hardware gaat. “Software ontwikkelt zich veel sneller dan hardware. Het komt voor dat de software die je vandaag installeert, al binnen zes maanden een update vereist. Dat verschil in tempo moet je onderkennen als je de hele keten toekomstbestendig wilt houden.”

Met inzicht in die hele levenscyclus kunnen organisaties hun keuzes baseren op feiten. Vervangen, upgraden of migreren wordt geen ad-hocbeslissing, maar een strategisch onderbouwde keuze. Dat draagt bij aan hogere betrouwbaarheid en helpt bij risicobeheersing over de hele levensduur van een systeem.

Toekomstkansen: voorspelbaarheid door realtime monitoring
Een belangrijk onderdeel in zijn visie is de rol van realtime monitoring. Hij ziet hierin veel potentie voor de toekomst van control room services: “Stel je voor dat wij, nog vóórdat er iets misgaat, kunnen voorspellen dat er een storing op komst is. Dat is het ultieme scenario. Dan ga je van reactief naar voorspellend onderhoud.”

Realtime monitoring kan helpen om verstoringen te voorkomen en sneller in te grijpen bij afwijkingen. Zeker in omgevingen waar apparatuur 24/7 operationeel is, is dat van grote waarde. “Machine learning maakt het mogelijk om van patronen te leren. Als we bepaald gedrag herkennen, kunnen we voorspellen dat er iets staat te gebeuren, en handelen voordat het impact heeft op de operatie.”

INTER werkt daarom hard aan veilige manieren om systemen gekoppeld te krijgen en op basis van data betere inschattingen te maken van de technische lifecycle. Tegelijkertijd waarschuwt Geert voor naïviteit: “Zodra je systemen op afstand gaat monitoren, verhoog je ook het aanvalsoppervlak voor cyberdreigingen. Daarom moet veiligheid altijd integraal onderdeel zijn van zo’n oplossing. Alleen dan versterk je de betrouwbaarheid, in plaats van die onbedoeld te ondermijnen.”

Door deze vorm van monitoring ontstaat niet alleen meer technische voorspelbaarheid, maar ook waardevolle informatie voor het management: welke systemen lopen tegen hun einde aan, waar liggen risico’s en welke investeringen moeten worden voorzien? Het helpt organisaties vooruit te kijken en tijdig te anticiperen, in plaats van achteraf te repareren.

Samen werken aan betrouwbaarheid en grip
Volgens Geert draait het bij Lifecycle Management uiteindelijk om vertrouwen en samenwerking. “De klant moet kunnen vertrouwen op de performance van zijn systemen en op de partner die hem daarbij begeleidt. Wij zien het als onze verantwoordelijkheid om klanten tijdig mee te nemen in lifecyclebeslissingen, op basis van risico’s, prestaties en impact op het primaire proces.”

Met een goed ingericht lifecyclebeleid verhoog je niet alleen de technische beschikbaarheid van de control room, maar creëer je ook rust, grip en voorspelbaarheid. En dat is precies waar het bij kritieke infrastructuren om draait: zekerheid, ook op de lange termijn.

Benieuwd wat Lifecycle Management kan betekenen voor jouw control room?
Onze specialisten denken graag met je mee over een aanpak die past bij jouw organisatie, processen en ambities. Neem vrijblijvend contact met ons op en ontdek hoe je de betrouwbaarheid, continuïteit en toekomstbestendigheid van je control room kunt versterken.

Maak hier een afspraak

 

Meer over dit thema

07 augustus 2025
Lifecycle Management in control rooms: een visie op toekomstbestendig beheer nieuws

Door Geert Jansen | Sales Manager Services bij INTER Control Room Specialist In een wereld waarin [...]

24 juli 2025
One Touch Join: met één druk op de knop starten met je Teams-vergadering nieuws

Meer uit je MDO-ruimte halen, ook buiten het MDO MDO-ruimtes zijn vaak uitgerust met hoogwaardige audiovisuele [...]

23 juli 2025
Vooruitkijken in een wereld die niet stilstaat nieuws

Door Thijs Holten | Sales Director INTER Control Room Specialist In een wereld waarin technologie zich [...]

21 juli 2025
In 24 uur van idee naar werkende OpsRoom: samenwerken met Defensie aan versnelling nieuws

Op 2 en 3 april nam INTER deel aan de 24Hour Challenge, een bijzonder initiatief van [...]

Trots op onze klanten

Bekijk referenties
  • Schiphol
  • Wintershall
  • Ministerie van Defensie
  • Erasmus

Ratio 1, 6921 RW Duiven

+31 26 319 69 69
|
contact@inter.nl
Legal

© INTER - 2025